wypadki drogowe - pomoc
Serwis informacyjny
wypadki-pomoc.com

Aktualności

BOATEX 2017

Wielkopolska pod żaglami

 

Warta i okoliczne jeziora dają ogromny potencjał mieszkańcom Wielkopolski, by rozwijać żeglarskie pasje. Nic więc dziwnego, że Poznań jest inkubatorem inicjatyw, które mają wzmacniać zamiłowanie do sportów wodnych czy zaszczepiać je u młodych ludzi. To właśnie o nich będzie można dowiedzieć się już podczas weekendu, 18 i 19 lutego, w trakcie Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Po pierwsze, edukować młodzież i uczyć ją postaw obywatelskich. Taki cel przyświeca właśnie projektowi „Żegluj z nami Wielkopolsko”. Program zakłada budowę jednostki SY Powstaniec Wielkopolski, na pokładzie której w rejs wyruszą m.in. jego uczestnicy, którzy wykażą się inicjatywą, by poznać historię naszego regionu i stworzyć księgę życiorysów Powstańców Wielkopolskich. Projekt jest dziełem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, który będzie obecny na targach BOATEX. Na stoisku WOZŻ będzie można poznać szczegóły tej idei oraz inne propozycje związane z rozwojem żeglarstwa
w Wielkopolsce.

Żeglarstwo w Wielkopolsce to również dbałość o odpowiednią infrastrukturę, która będzie zachęcała do aktywności nad wodami Wielkopolski. W ciągu ostatnich kilku lat tereny nadwarciańskie stały się bardzo popularnym miejscem spotkań Wielkopolan. Miejska plaża, wypożyczalnie sprzętu, miejsca biwakowe i liczne wydarzenia kulturalne  na nadbrzeżu Warty zachęcają. Miasto Poznań pracuje również nad nowymi projektami inwestycyjnymi. W planach jest nie tylko tworzenie nowych, atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych nad rzeką, ale również budowa przystani w dwóch lokalizacjach, m.in. w Starym Porcie, której to koncepcja zostanie zaprezentowana właśnie podczas Targów BOATEX.

Tegoroczna edycja targów BOATEX będzie więc nie tylko miejscem prezentacji fantastycznych jachtów i łodzi motorowych czy spotkań ze znakomitymi żeglarzami, którzy opowiedzą o swoich przeżyciach podczas rejsów tych bliskich jak i tych bardzo dalekich. Wydarzenie pozwoli poznać nowe pomysły, które przed nami, Wielkopolanami, a także gośćmi przybywającym do naszego miasta otworzą nowe perspektywy spędzania czasu.

 

Targi BOATEX – 18-19 lutego, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Więcej informacji o targach BOATEX i zaproszonych gościach na www.boatex.pl

dodano: 2017-02-16
Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
ul. Biała 4
00-895 Warszawa
REGON 142203492
NIP 522-29-39-855
mobile: 791-677-915
tel / fax. +48.( 22 ) 620-18-51
Realizacja: strony www - veeo.pl
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij