wypadki drogowe - pomoc
Serwis informacyjny
wypadki-pomoc.com

Aktualności

III Europejski Kongres Samorządów w Krakowie

W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce 2018 roku, niezwykle ważne jest poznanie poglądów polskich partii politycznych na rozwój samorządu terytorialnego w naszym kraju oraz pomysłów na ich realizację. Taka okazja pojawi się podczas III Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27–28 marca 2017 roku.
W debacie „Jak odpartyjnić samorząd terytorialny - program Kukiz'15” udział wezmą posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia tego ugrupowania Elżbieta Borowska oraz Agnieszka Ścigaj. Debatę poprowadzi Poseł Andrzej Maciejewski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Panel dyskusyjny „Nowoczesny samorząd - wspólnota wolnych ludzi. Co warto, a czego nie trzeba zmieniać w działaniu polskich samorządów” będzie moderowany przez Pawła Rabieja, Członka Zarządu Partii Nowoczesna. W dyskusji wezmą udział m.in. Ryszard Petru, Przewodniczący Nowoczesnej oraz Posłanka na Sejm z ramienia tej partii Joanna Scheuring-Wielgus.
Blok tematyczny „Platformy sposób na samorząd” poprowadzi Poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas, zastępca przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, zaś w debatach wezmą udział m.in. przedstawiciele władz tej partii na czele z Grzegorzem Schetyną i Tomaszem Siemoniakiem.
W dyskusji „PSL-u sposób na samorządy” wezmą udział m.in. Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Poseł Piotr Zgorzelski, zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Panel poprowadzi Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
Panel „Lewicy sposób na samorząd” będzie moderowany przez Krzysztofa Gawkowskiego, Sekretarza Generalnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej . W debacie wezmą udział m.in. samorządowcy z ramienia tej partii, m.in. Tadeusz Krzakowski, Prezydent Miasta Legnica oraz Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnica.
W III Europejskim Kongresie Samorządów weźmie udział blisko 2000 osób – liderów samorządowych, przedstawicieli administracji państwowej, świata nauki i biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród zarejestrowanych gości: Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, Jadwiga Emilewicz, Adam Hamryszczak i Witold Słowik, Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich - organizator Forum Ekonomicznego i Forum Regionów w Krynicy. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

dodano: 2017-02-26
Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
ul. Biała 4
00-895 Warszawa
REGON 142203492
NIP 522-29-39-855
mobile: 791-677-915
tel / fax. +48.( 22 ) 620-18-51
Realizacja: strony www - veeo.pl
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij